تاریخ ایجاد:شنبه 13 آذر 1395
تعداد بازدید: 4281
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:wikimohtava

نقش کابينت در دکوراسيون داخلي چيست؟

چرا کابینت در دکوراسیون آشپزخانه مهمترین نقش را دارد؟

طراح دکوراسیون داخلی به گونه ای باید فضای داخل محیط را بچیند که از تمامی فضای در دسترس کاملا استفاده نماید و نیاز های صاحب خانه را برطرف کند. طراحی آشپزخانه و مخصوصا کابینت ها از مهمترین جنبه های دکوراسیون داخلی است. می توان بیان کرد بیشتر زیبایی دکوراسیون داخلی به طراحی آشپزخانه مربوط می شود، جاییکه وجود کابینت ها و تجهیزات مختلف نیاز به هماهنگی متناسبی با سایر قسمت های طراحی شده در خانه دارد. 

 

طراحی آشپزخانه باید با توجه به نیاز و فضای موجود صورت گیرد. طراحی آشپزخانه تنها به معنای دکوراسیون و چیدمان وسایل در آن نیست. بلکه باید روح سرزندگی و خلاقیت در آن مکان به وجود آید. می توان از روش های طراحی کلاسیک و مدرن برای ایجاد فضایی تازه استفاده کرد. از این رو نقش کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه انکار ناپذیر خواهد بود. معمولا در دکور در آشپزخانه کابینت ها بیشترین دید را دارند. معمولا از آنها برای نگهداری ظروف و لوازم آشپزی استفاده می شود. با توجه به فضایی که طراحی در اختیار دارد، می توان از کابینت های چند طبقه یا کابینت های هوایی و زمینی استفاده کرد. 
امروزه از مواد مختلفی برای ساخت کابینت ها استفاده می شود. از آنجا که وجود نور جزئی انکار نشدنی در آشپزخانه است، سعی می شود که درب کابینت ها به گونه ای ساخته شود که منعکس کننده نور باشد و بیشتر نور را بازتاب دهد و آن را جذب نکند. 
از طرفی انتخاب رنگ کابینت بر دکوراسیون داخلی اثر گذار خواهد بود. معمولا طراحان در صدد ست کردن رنگ تجهیزات آشپزخانه با کابینت و سایر اجزا هستند. با اینحال در برخی رویکردها، بیشتر از رنگ های متضاد استفاده می شود. مزیت استفاده از طرح و رنگ متضاد در کابینت ها این است که برخلاف مجموعه ست، پس از مدتی کسل کننده نمی شوند و می توان با تغییری کوچک در یکی از اجزا تنوع تازه ای در دکوراسیون به وجود آورد. همچنین می توان قسمت هایی از آشپزخانه را با سنگ تزیین کرد به گونه ای که رنگ کابینت با سنگ در تضاد باشد و باعث ایجاد تنوع در محیط آشپزخانه شود.
به منظور جلوه دهی بیشتر به طراحی می توان از آینه در درب کابینت ها استفاده کرد. استفاده از آینه در کابینت آشپزخانه هایی که کوچک هستند، توصیه می شود. زیرا آینه باعث عمق پیدا کردن تصویر می شود و فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد.
در آشپزخانه هایی که فضای کافی دارند، می توان از کابینت های زمینی نیز بیشتر استفاده کرد. معمولا آنها را در وسط آشپزخانه، جاییکه که سینک ظرف شویی قرار می گیرد، نصب می کنند. این دسته از کابینت ها فضای زیادی برای لوازم و ظرف ها در اختیار قرار می دهند. مزیت چنین چینشی این است که قابلیت دسترسی از هر جهت را فراهم می کند.در طراحی های مدرن، کابینت ها به گونه ای طراحی می شوند که یخچال، فریزر، ماکروفر، سینک و ... در آن قرار گیرند. به نوعی کابینت ها به عنوان دیوار جدا کننده آشپزخانه از سایر فضای خانه عمل می کنند. علاوه بر اینکه کابینت ها به عنوان محل قرار گیری ظروف و تجهیزات بکار می روند، می توان از آنها، به شرط طراحی، برای قرار گیری لوازم تزیینی و ویترین نیز استفاده کرد.  طراحی کابینت به گونه ای که محل هایی در آن به شکل ویترین تعبیه شوند، می تواند به زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه و دکوراسیون داخلی خانه کمک کند.
محل قرار گیری درب کابینت ها و نحوه باز شدن آنها نیز در زیبا سازی تاثیر به سزایی دارد. باید دقت شود که تمامی درها به یک سمت باز نشوند. بهتر است در طراحی کابینت هم از کشو و هم از درب های کپسولی استفاده گردد تا نمای دکوراسیون از حالت یکنواختی خارج شود.

 

printrating
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان evoq