تاریخ ایجاد:شنبه 13 آذر 1395
تعداد بازدید: 4876
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:wikimohtava

کابينت آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن چگونه است؟

با وجود اینکه می دانیم جمله «آشپزخانه قلب هر خانه است» کلیشه ای شده، اما به علت درستی این جمله، آن را قبول داریم. به نظر می رسد آشپزخانه ایستگاه نهایی است که تمامی کارها بدان ختم می شوند. از آنجا که زمان زیادی از وقت انسان در آنجا می گذرد، پس باید تا حد امکان طراحی آن به روز و مدرن باشد. در اینجا چند مورد از ایده های کابینت آشپزخانه مدرن را بیان می کنیم که می تواند به عنوان جرقه ای برای ایجاد خلاقیت در شما باشد.1-) استفاده از روکش چوبی می تواند محیط آشپزخانه گرم تری فراهم کند.
استفاده از کابینت هایی با درب روکش چوبی یا سنگی به طراحی آشپزخانه گرما و عمق می بخشد. استفاده از درب هایی با روکش سنگی سالهاست که در اروپا مرسوم شده است اما استفاده از آن در طراحی آشپزخانه های آمریکایی به تازگی رایج شده است. عموما دلایل بسیاری برای رد این محبوبیت وجود دارد. یکی از این دلایل می تواند استفاده از المان های طبیعی و رشد روز افزون وارد کردن محصولات طبیعی به داخل خانه ها باشد. روکش سنگی به همراه تکه های چوبی بر روی آن در مکان های بسیاری استفاده شده اند. این چنین طرحی نشان دهنده درخت و سنگ های طبیعی است و مسلما عاشقان طبیعت از این طرح ها بسیار لذت خواهند برد.
2-) اضافه کردن سبک براق و درخشان به طراحی با استفاده از فلزات
هیچ چیزی براق تر از فلزات نیست. بسیاری از افراد تجهیزات خانگی فلزی را انتخاب می کنند. از این رو در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن حتما باید فلزات  در نظر گرفته شوند. علاوه بر درخشندگی، درب های فلزی برخی مزایا و معایب دیگر نیز دارند. یکی از معایب اصلی و البته بدیهی این درب ها، به جا ماندن اثر انگشت و یا خراش بر روی آنهاست. با اینحال برخی سازندگان وجود دارند که مدعی هستند فلزات با مقاومت بالا به خراش، تولید می کنند.
از مزایای آن نیز می توان به زیبایی، تمیز کردن راحت، بهداشتی بودن (دلیلی که از فلزات در مراکز درمانی استفاده می شود) و دوام بالا اشاره کرد. هر چند قیمت کابینت های تمام فلزی ممکن است کمی گران باشد اما می توان بدنه را از ام دی اف ساخت و تنها درب کابینت را از فلز ساخت (این کار در محیط های مرطوب به شدت توصیه می شود).
3-) کابینت جلا داده شده، جلوه مدرنی به نمای آشپزخانه می دهد.
کابینت جلا داده شده مانند ماشینی است که به تازگی رنگ خورده و در داخل آشپزخانه شما قرار گرفته است. پروسه های مختلفی برای ایجاد جلا صورت می گیرد، مانند روکش دهی متعدد، واکس زدن و پولیش کردن های متناوب.
اگر جلا دهی به درستی انجام شود، دوام کابینت بالاتر می رود و مقاومتش در برابر خراش بسیار بیشتر می شود. اگر کابینت آشپزخانه خود را بدین صورت در بیاورید، کاملا جلوه مدرنی به آن می بخشید. می توانید از هر رنگی که علاقه مند هستید برای این کار استفاده کنید. اما دقت داشته باشید، برای اینکه همواره این نوع کابینت ها درخشان باشند، باید همیشه تمیز باشند. از این رو این حالت مناسب خانواده های پرجمعیت و با تعداد کودکان زیاد نیست.4-) قفسه های شناور می توانند جایگزین کابینت آشپزخانه شوند
مظهر طراحی مدرن تمیزی آن است. برای انجام اینکار چه روشی بهتر از جایگزینی قفسه های شناور به جای کابینت های آشپزخانه سراغ دارید؟ قفسه های شناور جزء جدا نشدنی طراحی مدرن هستند. تنها کافی است چند قفسه چوبی شناور با شیشه یا هر ماده براق دیگری ترکیب کنید و طراحی آشپزخانه را از حالت قدیمی به صورت سوپر مردن در بیاورید. تنها مشکل این قفسه ها عدم وجود فضای مخفی در آنها است. اگر از این قفسه ها استفاده کنید تمام اشیایی که بر روی آن قرار می گیرند دقیقا در معرض دید هستند.


printrating
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان evoq