تاریخ ایجاد:شنبه 13 آذر 1395
تعداد بازدید: 4592
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:wikimohtava

بهترين کابينت براي آشپزخانه هاي کوچک

کابینت آشپزخانه برای فضاهای کوچک

طراحی آشپزخانه باید با توجه به دو ویژگی سادگی و زیبایی صورت گیرد. باید با توجه به این دو ویژگی، محیطی مناسب برای دلپذیرترین اتاق خانه ایجاد شود. با اینحال، در طراحی خانه های امروزی، گاهی به دلیل فضای محدود، آشپزخانه ها کوچک تر از حد معمول ساخته می شوند. از این رو طراحی کابینت برای این آشپزخانه ها دشوار به نظر می رسد. اما اصلا نیاز به نگرانی نیست. در ادامه نکاتی به منظور طراحی کابینت برای این چنین شرایطی بیان می شود که تا حد امکان این مشکل را بر طرف می کند.
در طراحی مدرن امروزی روش های مختلفی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک در نظر گرفته شده است. می توان از پالت های طبیعی و کابینت های ساده برای حل این مشکل استفاده کرد. از طریق این دو می توان توهم بزرگتر نشان دادن فضا را به وجود آورد. منظور از کابینت های ساده، کابینت هایی بدون طراحی های اضافی یا دستگیره های زمخت هستند.زمانی که در مورد جزئیات طراحی فکر می کنید، ساختار، نوع، خصوصیات و بسیاری جنبه های دیگر را باید در نظر بگیرید. معمولا این موضوعات در طراحی کابینت آشپزخانه های کوچک بیشتر به چشم می آید، زیرا علاوه بر اینکه باید به زیبایی کار بیاندیشید، باید به این نیز فکر کنید که کابینت ها حداکثر استفاده را داشته باشند و از فضا بیشترین استفاده را ببرید. در طراحی چنین آشپزخانه هایی استفاده از فلز و سنگ بسیار محبوب هستند، زیرا دوام بیشتری دارند و سبک زیبایی به همراه می آوردند. می توان از این مواد به همراه شیشه برای زیبایی بیشتر در طراحی کابینت ها نیز استفاده کرد. 
یکی از مواردی که قبلا در اغلب طراحی های مربوط به آشپزخانه ها دیده می شد، استفاده از لامپ های آویز بود. لامپ آویز تنها جنبه زیبایی داشته و کارایی چندانی ندارد. امروزه در طراحی آشپزخانه های کوچک به دلیل کمبود فضا از لامپ های آویز استفاده نمی شود و سعی می شود از لامپ های کوچک تعبیه شده در داخل کابینت ها استفاده شود که هم کارایی بیشتری دارند و نور بیشتری می دهند و هم زیبا تر هستند. یکی از جنبه های اضافی که در طراحی آشپزخانه های کوچک حذف شده، سطوح اضافه است. در این طراحی برای هر چیز فضایی در نظر گرفته شده و هر شی سر جای خود قرار می گیرد. دیگر از فضای روی کابینت ها برای قرار دادن اشیا اضافی استفاده نمی شود و آنها باید به مکان در نظر گرفته شده، منتقل شوند. به این منظور از کابینت های قدی که تا سقف می رسند استفاده شده و دیگر سطحی وجود ندارد. در داخل این کابینت ها نیز فضا هایی با حجم مختلف تعبیه شده است تا تمامی تجهیزات مصرفی به سادگی در آن قرار گیرند.
به منظور بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه می توان از سطوح براق و درخشان استفاده کرد. همچنین می توان از آیینه ها بر روی درب کابینت استفاده نمود. چنین سطوحی با رنگ های روشن، باعث بازتابش نور شده و توهم بزرگ تر بودن فضا را ایجاد می کنند. می توان از رنگ زمینه سفید برای کابینت به همراه نوار های افقی روشن مانند رنگ قرمز یا سبز استفاده کرد. زمانی که رنگ ها به صورت نوار افقی استفاده شوند، فضای کوچک آشپزخانه نمایی بزرگتری پیدا می کند. همچنین می توانید برای بزرگ تر نشان دادن فضا از الگوهای افقی و ماهی شکل نیز استفاده کنید.
به یاد داشته باشید، طراحی آشپزخانه های کوچک نیاز به برنامه ریزی متفکرانه و خلاقیت دارد. اگر قصد سرو غذا در این چنین آشپزخانه هایی را دارید حتما از لوازم چند کاره، مثلا کابینت هایی که در موقع لزوم به شکل میز در می آیند، استفاده کنید.

 

printrating
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان evoq