تاریخ ایجاد:چهارشنبه 29 شهریور 1396
تعداد بازدید: 2666
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:host

مزایای استفاده از کاغذ لترون

مزایای استفاده از کاغذ لترون

کاغذ لترون (Letron) از تخته های چند لایه چوب است. این نوع روکش با استفاده از چوب نرم، ضایعات خورد شده و تراشه های کارخانه های چوب تهیه می شود که در مقایسه با ذرات اولیه مورد استفاده در MDF بزرگتر و قابل مشاهده است.

بر روی سطح این کاغذ پستی و بلندی وجود دارد که برای از بین بردن آنها قبل از روکش کردن باید توسط ماشین آلات دقیقی ، پرداخت گردیده و ساییده شود.سپسروکش نهایی با توجه به نوع نیاز ، روی این ورق چسبانده و پرس میگردد.

این کاغذ در سال بیش از 150 میلیون متر مربع تولید می شود که نسبت به سایر روکش ها استفاده بیشتری در جهان دارد. در ایران هم نئوپان‌هایی که توسط لترون روکش می‌شوند‌، لترون نام دارند که نسبت به سایر روکش ها مقاومت بیشتری در مقابل ضربه، ساییدگی، نور آفتاب و رطوب دارند.

برای کابینت های نئوپان و ام دی اف استفاده می شوند. به همین دلیل تفاوتی که در کابینت ها وجود دارد، نوع موادیست که در داخل آنها استفاده می شود و روکش در آنها یکسان است. به دلیل اینکه روکش لترون ضدرطوبت است، برای آشپزخانه بهترین گزینه است. این روکش شباهت زیادی به کاغذی دارد که بر روی نئوپان کشیده می شود. این کار برای زیباسازی و محافظت از کابینت انجام می شود. در کنار روکش های لترون، از روکش های پی وی سی هم استفاده می شود. با این وجود در بسیاری از کارگاه ها از کاغذ لترون استفاده بیشتری می شود و برای کابینت‌های د‌یواری که ارتفاع استاند‌ارد‌ آنها ۷۰ سانتیمتر دارند، کاغذهای لترونی مناسب ترند. اما برای کابینت های زمینی با ارتفاع 90 سانتیمتر، ام دی اف و یا فلز کاربرد بیشتری دارند.

کاغذ لترون

مزایا و ویژگی های کاغذ لترون

این روکش به نسبت دیگر روکش ها از مقاومت و استحکام کمتری برخوردار است و تنها برای پوشش ورق خام لترون قابل استفاده است. این نوع روکش سطح ملامینی براق و درخشنده دارد که نور را انعکاس می دهد. کاغذ ملامینه باعث می‌شود برش و کار بر روی لترون کمی دشوارتر شود. به همین دلیل طراحی و برش آن با دستگاه‌ها و ماشین آلات خاصی انجام می شود.

 از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاه کرد:

-          این روکش دارای پایداری بسیار مناسب در برابر ساییدگی و خش و نور خورشید است که رنگ آن پس از مدت کوتاهی تغییر نمی کند.

-         استحکام مکانیکی فیبر را افزایش می دهد.

-           از آنجا که تاحدودی در مقابل رطوبت مقاومت دارد، بنابراین براحتی می توان آن را با دستمال مرطوب تمیز کرد. البته نباید آب به طور مستقیم با آن برخورد کند.

-          این روکش با خورده های چوب تهیه می شود و بنابراین هزینه تولید آن پایین است و نسبت به سایر روکش ها مناسب تر است.

-          اگر زمان ساخت و نصب به این کاغذ یک لایه دیگر اضافه شود، مقاومت و استحکام آن از دیگر روکش ها بیشتر می شود.

-          قیمت و هزینه کاغذ لترون نسبت به دیگر روکش ها ارزان قیمت تر است.

printrating
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان evoq