تاریخ ایجاد:چهارشنبه 29 شهریور 1396
تعداد بازدید: 4302
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:host

MDF برای لیزر به جای چوب خالص

 MDF برای لیزر چه کاربردهایی دارد و چرا استفاده می شود؟

MDF برای لیزر برای مراکز خرید و فروشگاه‌ها، وسائل تزیینی، دکوری و فانتزی، وسایل کمک آموزشی و .... کاربرد دارد. ام دی اف کاربردهای متعددی دارد و امروزه به جای چوب خالص استفاده می شود. این روکش زیبا علاوه بر جنبه کاربردی که دارد، برای زیباسازی فضا و وسایل هم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از جدیدترین روش های استفاده از ام دی اف است. در گذشته ام دی اف به صورت ساده و بدون برش های دقیق استفاده می شد. در واقع کارگاه های تولیدی توانایی برش و طراحی دقیق را بر روی MDF نداشتند و آن را با دستگاه های برش چوب (دستگاه CNC) انجام می دادند. از آنجا که ام دی اف برخلاف چوب دارای ظرافت خاصی است، بنابراین برش آن باید با دقت انجام شود که به دستگاه های خاصی نیاز دارد. این کار با لیزر به بهترین شکل انجام می شود.

·         دستگاه لیزر برای ام دی اف

دستگاهی که برای لیزر ام دی اف استفاده می شود، سرعت بالاتری نسبت به دستگاه CNC و اره مویی دارد. این دستگاه قادر است عملیات‌ برش حکاکی نوشته بر روی ام دی اف را با دقت ۰٫۰۵ میلی متر و در ضخامت‌های ۱ تا ۱۰ میلی‌متر انجام دهد. برش لیزری ام دی اف با دقت بالا و بدون خط و خش بر روی سطح روکش آن انجام می شود. حتی دستگاه های لیزری که برای این کار استفاده می شود، می توانند تیزترین زاویه ها را هم با دقت انجام دهند. حتی میلیمتر هم در اندازه گیری دستگاه لیزری در نظر گرفته می شود.

 MDF برای لیزر

MDF برای لیزر به منظور کاربردهایی همچون درج لوگو، نام، مارک، متن، تصویر و ... کاربرد دارد که با کمک گرداننده اتوماتیک عمل می کند. ضخامت برش لیزر بر روی ام دی اف بین ۱ تا ۱۰ میلیمتر است. این نوع 

بدون طرح و نقش است و سپس با لیزر بر روی آن نقش های مورد نظر اجرا می شود. طراحی و شیت بندی هم طبق نظر مشتریان صورت می گیرد.

MDF برای لیزر


هزینه ام دی اف برای لیزر

 هزینه متفاوتی دارد. اگر مشتری بخواهد طرح انجام شده را بسته بندی شده دریافت کند، بر قیمت و هزینه آن افزوده می شود. همچنین ممکن است در حین انجام سفارشات برخی از قسمت ها دچار خرابی شود که 3 درصد خراب شدن ام دی اف حتمی است. اما در هر صورت خسارت آن بر عهده شرکت تولید کننده است و هزینه آن از مشتری اخذ نمی شود.

میزان طراحی و حکاکی هایی که بر روی ام دی اف صورت می گیرد و همچنین نقش و طرح آن بر روی تعیین قیمت تاثیرگذار است. برخی از نقوش و طرح ها پیچیدگی بیشتری دارند که در این صورت هزینه لیزر بر روی ام دی اف هم افزایش می یابد. مشتریان می توانند سفارشات خود را به صورت تلفنی و اینترنتی هم ثبت و سپس محصول را از طریق پست دریافت کنند.

ام دی اف برای لیزر

ویژگی MDF برای لیزر

این نوع باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا کارگاه و شرکت تولید کننده بتواند به بهترین نحو آن را انجام دهد:

-          سطح صاف و صیقلی ام دی اف

-          جنس و ضخامت ام دی اف

·         مزایای حکاکی بر روی ام دی اف

به طور کلی حکاکی بر روی ام دی اف حاوی مزایای زیادی است که از جمله

v      دقت و ظرافت بالای حکاکی و اجرای نقوش و طرح ها

v      امکان حکاکی طرح های ظریف

v      تبدیل سریع و آسان طرح های اولیه به محصول نهایی و تحویل به موقع محصول به مشتریان

v      سطح حکاکی شده صاف و بدون خاک اره

v      امکان حکاکی با عمق های متفاوت بر روی ام دی اف

 

MDF برای لیزر و کاربرد آن

لیزر بر روی ام دی اف کاربردهای متنوعی دارد که از آن با نام معرق کاری هم نام برده می شود. این کار برای اجرای طرح و متن به صورت دو بعدی انجام می شود. در نهایت 

به منظور ساخت اتاقک آسانسور، ساخت انواع هدایای تبلیغاتی، تندیس، لوح انواع لوح تقدیر چوبی، لوح تقدیر برنجی، لوح تقدیر استیل، لوح تقدیر پلکسی گلاس، تهیه سیسمونی با طرح های منحنی، ساخت میزهای با طرح مدور، ساخت کمد ، کتابخانه یا سایر مصنوعاتی که طرح های منحنی دارند و یا ساخت پارتیشن های با طرح های منحنی استفاده می شود.

printrating
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان evoq